Medaile české osobnosti
Dárky C Čestmír Čestmír Dukát

ČESKÝ
DUKÁTDukát z 'dílny' českého krále a římského císaře Karla IV.

Český dukát

První český dukát byl vyroben za vlády desátého českého krále Jana Lucemburského ze zlata vytěženého v Jílovém u Prahy.  

RYZOST DUKÁTU

Již více než 750 let se razí český dukát stále ve stejné ryzosti a stejném formátu. Ryzost dukátu je stanovena na 23.6 karátu, neboli 986/1000 ryzího zlata.

GARANCEMateriál k ražbě těchto dukátů zpracovává pro Pražskou mincovnu exkluzivně rakouská státní mincovna ve Vídni.

Exkluzivním prodejcem těchto dukátů Pražské mincovny je zlaté mince numismatika. Tradiční a dnes největší prodejce numismatiky a investičního zlata v Čechách a na Slovensku. Renomovaný E-shop s adresou www.Zlate-Mince.cz provozujeme již od roku 2003. Jsme jediný dodavatel s úplnou nabídkou sortimentu  pražské, české i kremnické mincovny. Investiční zlato prodáváme a vykupujeme ve spolupráci s největším rakouským dodavatelem, patřícím státní mincovně a rakouské centrální bance. Spolehlivě jsme realizovali dodávky více než 5254 kilogramů investičního zlata. Naší doménou je již 20 let diskrétnost a individuální přístup ke každému zákazníkovi. O mincích víme vše. Stránky www.Zlate-Mince.cz obsahující encyklopedii českých mincí byly oceněny Národní knihovnou ČR a staly se součástí národního kulturního dědictví digitálního věku.

RESPEKTUJEME VAŠE SOUKROMÍ.

Tyto stránky upravujeme pro vaše individuální požadavky pomocí cookies. Jsou bezpečné, bezplatné a umožňují nám 'ladit' tyto stránky a nabízet ve slevě zboží dle vašich osobních preferencí. K jejich použití je vyžadován váš souhlas. Více podrobností se dozvíte na stránce cookies ...